Linia M3 metra w Warszawie powinna iść na Białołękę!

Startuję nie z Warszawy, tylko dla Warszawy. Warszawa jest moim miastem, jest dla mnie najważniejsza. Dlatego zawsze będę pracował na rzecz jej oraz jej mieszkanek i mieszkańców.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiłem 7 najważniejszych priorytetów przyszłości dla Warszawy.👇
1️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto z planem na przyszłość, którego podstawą są plany zagospodarowania przestrzennego i lokalne strategie rozwoju dla każdej z dzielnic Warszawy.
2️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto dobrze zaprojektowane z właściwymi proporcjami zabudowy mieszkaniowej i usługowej, z placówkami oświatowymi, wychowawczymi i kulturalnymi, z przestrzenią na zieleń i rekreację.
3️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto dbające o podstawowe potrzeby mieszkańców, z odpowiednim zasobem mieszkań komunalnych, prowadzące aktywną politykę mieszkaniową.
4️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto z dobrze rozwiniętym transportem publicznym, który umożliwia sprawne poruszanie się po mieście wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich zamożności, wieku czy sprawności.
5️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto przygotowane na skutki zmiany klimatu, miasto, które aktywnie i skutecznie rozwija zieloną infrastrukturę i adaptuje istniejącą do nowych warunków klimatycznych: upałów, suszy i powodzi.
6️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto inteligentne, w którym elementy infrastruktury połączone są w sieć zbierającą informacje o mieście, na podstawie których kształtowana jest miejska przestrzeń i usługi świadczone przez miasto.
7️⃣ Warszawa na pokolenia to miasto dbające o swoje dziedzictwo, o remonty zabytków i zachowanie tradycji i dziedzictwa niematerialnego, miasto estetyczne, posiadające jasne standardy kształtowania przestrzeni publicznej.
👉Musimy jednak pamiętać, że myślenie o przyszłości to często też korygowanie planów z przeszłości.
Zdaniem ekspertów 4. linia metra w Warszawie będzie ważniejsza niż obecnie planowana M3 na Gocław. Nie tylko obsłuży najwięcej pasażerów w całej sieci, ale też połączy ze sobą kluczowe punkty miasta. IV linia metra będzie przebiegać na osi północ-południe i łączyć Tarchomin z Wilanowem. Co ważne M4 będzie oferować możliwość przesiadki na wszystkie pozostałe linie metra. Apeluję do władz Warszawy, aby wsłuchać się w głosy ekspertów. Warszawa przyszłości nie może się rozwijać wg starych, błędnych założeń, a te nie przewidziały, że Białołęka będzie dzielnicą z największym potencjałem rozwoju. Biorąc to pod uwagę jest wielce prawdopodobne, że w 2050 roku będzie tam mieszkało 250 tys. mieszkańców!
Materiał KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni