Statkiem po Wiśle – rejs na 20-lecie Polski w UE

Wspólnota jest najważniejsza – pod tym hasłem poseł Michał Kobosko świętował 20-lecie Polski w UE. 1 maja odbył się rejs statkiem po Wiśle – jak sam pisze – w gronie przyjaciół, znajomych, ludzi bliskich.

Nasze członkostwo to bezpieczeństwo, wiele korzyści ekonomicznych i gospodarczych, to możliwości podejmowania kształcenia i zatrudnienia w każdym kraju wspólnotowym. Jako wspólnota jesteśmy silniejsi i możemy więcej. Możemy wspólnie reagować na wiele wyzwań ze znacznie zwiększoną siłą. Pokazała to pandemia koronawirusa, czy wojna w Ukrainie.

Upieranie się, że wszystko jest idealne byłoby kłamstwem. Dowodzą tego również bieżące wyzwania. Mimo tego warto rozmawiać. Warto współdecydować i zabierać głos w ważnych dla Polski sprawach. Nie obrażaniem się i toczeniem sporów, ale dialogiem i przekonywaniem do swoich racji możemy zyskać wiele tym samym budując swoją pozycję w całej wspólnocie, ale i w regionie.

W życiu każdego człowieka 20 lat to czas dojrzewania, refleksji, podejmowania pierwszych poważnych decyzji. Tak powinno być również z naszym członkostwem. Porzućmy myślenie o sobie w kategoriach nowego członka UE, weźmy na siebie więcej odpowiedzialności budując tym samym pozycję Polski we wspólnocie europejskiej.

Poseł, szef sejmowej komisji ds. UE i kandydat do PE z Warszawy składa życzenia kolejnych dobrych 20 lat w UE.